About

Dagliga speltips och analyser gällande de största esportmatcherna och turneringarna

Vårt team

Zvonimir Brtan

Roll: Producent

Favoritspel: CSGO

zvonimir@esportsrecon.se
Peter Stahl

Roll: Huvudanalytiker

Favoritspel: CSGO

peter@esportsrecon.se
Fabian Ahlstrand

Roll: Programledare & Analytiker

Favoritspel: FIFA

fabian@esportsrecon.se
Burak Besktas

Roll: Analytiker & panelmedlem GLHF

Favoritspel: CSGO

burken@esportsrecon.se
Tomislav Brtan

Roll: Utveckling & Design

Favoritspel: CSGO & Anno-serien

tomislav@esportsrecon.se
Björn Bergdahl

Roll: Bildproducent

Favoritspel: Red Dead Redemption

-
Daniel Hesser

Roll: Affiliate Manager

Favoritspel: Fotboll

daniel.hesser@esportsrecon.se
Anders Nettelbladt

Roll: vice vd/projektledare

Favoritspel: Clash of clans

anders.nettelbladt@esportsrecon.se
micke
Michael Fahlstedt

Roll: VD

Favoritspel: Europa Universalis

michael.fahlstedt@esportsrecon.se

Vill du också vara en del av esportsrecon? Ansök här!

Kontakta oss

EsportRecon för dig som är över 18år

Kunskap och skicklighet spelar en viss roll när det gäller vadslagning. Är man påläst och kunnig ökar sannolikheten att man kan förutspå vilket lag som vinner en match. Problemet är att även andra spelare är pålästa, och förmodligen gör samma förutspåelse som du. Det gör att oddsen går ner, och det blir svårt att vinna en storvinst. För att vinna stora summor pengar på vadslagning krävs, ja just det, tur.


Läs mer på stodlinjen.se